fbpx

Enter your keyword

KASACI&GÜLEÇ

KAMİL KASACI

Kariyer Danışmanı, Koç, Kariyer ve Yaşam Tasarımı

KÖK Kariyer, Career Pass,  KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi ve MARKAHANE Kurucusu.
KÖK Kişiye Özel Kariyer kitabının Mevlüt Güleç ile birlikte ortak yazarı.

1959 yılında Ankara’da doğdu. Orta öğrenimini TED Ankara, Samsun ve Kadıköy Maarif Kolejinde tamamladı. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans derecesini aldı. .

Profesyonel iş hayatına ihracat ve dış ticaret sermaye şirketlerinde 1981 yılında başladı.
İlk kişisel girişimini 1990 yılında hazır giyim ve triko alanında gerçekleştirdi ve kendi şirketini kurdu.  2009’da ikinci kariyerini eğitim, projeler ve kariyer alanında başlattı.
2012’de Mevlüt Güleç ile birlikte yazdıkları, İstanbul Kalkınma Ajansı ( İSTKA ) proje desteğini alan KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi projesini yürüttü.
2011 -2017 yılları arasında   Mevlüt Güleç ile birlikte MARKAHANE, KariyerLİS  ve Career Pass girişimlerini yürüttü.
2018 yılında Mevlüt Güleç ile birlikte KÖK Kişiye Özel Kariyer kitabını yazdı.
Eylül 2018’de Mevlüt Güleç ve  diğer partnerlerle birlikte KÖK Kariyer Merkezini kurarak, lise ve ortaokullarda kariyer merkezi kurma ve okul kariyer danışmanlığı çalışmalarını başlattı.

Sivil Toplum Çalışmaları :
İş yaşamı dışında sivil toplum ile içiçe olarak  
TRİSAD (Triko Sanayicileri Derneği), İTKİB ( İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği), TMHF ( Türkiye Hazır Giyim Federasyonu ), İMV ( İstanbul Mülkiyeliler Vakfı)   ve  KPD (Koçluk Platformu Derneği) nde YK üyeliği, Genel Sekreter vb. görevlerde bulundu.

Halen, Kariyer Danışmanı, Kişisel Gelecek ve Yaşam Tasarımcısı ve olarak gençlere ve kariyer değişikliği isteyen bireylere kariyer yolculuklarında rehberlik yapıyor, okullara, kurumlara kariyer merkezi kurulmasında danışmanlık yapıyor.

İletişim: kamilkasaci@gmail.com
Web Sitesi: www.kamilkasaci.com
Sosyal Medya Hesapları: LinkedIn | Twitter | Instagram