fbpx

Enter your keyword

KÖK Kariyer

KÖK KARİYER

TARİHÇE

Kök Kariyer.com, 2008’de yayınlanan Türk Markacı-Kobiler de Marka Olur kitabından bugüne “kariyer” alanındaki çalışmalarımızın geldiği son aşamadır. Kendini tanıma, güçlü yönleri ve potansiyeli keşfetme, alan ve hedef belirleme, kariyer yol haritası oluşturma gibi konuların önemini anlamış bir bakış açısı ve farkındalıkla bugünlere gelindi.

Bu süreçte, Markahane bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Marka Konumlandırma Sertifika Programı ve Marka Gençler Kulübü ile başlayan çalışmalarımız, KariyerİST-Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi (2012-2015), KariyerLİS Projesi ( 2015-2016) ve CareerPass girişiminin (2016) ardından,  2018 Mart ayında yayınlanan KÖK-Kişiye Özel Kariyer kitabı ile yeni bir aşamaya ulaştı.

Şimdiye dek biriktirdiğimiz uygulama alanındaki birikimimizi akademi dünyasında da aldığımız destekle bu günlere gelindi.

Bugüne dek KariyerİST ve CareerPass sürecinde bizimle birlikte olan eğitmenlerimiz, KariyerİST Mezunlarımız, CareerPass Kariyer Elçilerimiz,  CareerPass Mentorlarımız,  bu süreçte bizimle birlikte olan insan kaynakları danışman ve uzmanları, koçlar, kariyer danışmanları, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerden aldığımız destekler artarak devam edecektir.

AMACIMIZ

Hangi yaş düzeyinde olursa olsun kişisel düzeyde kariyer danışmanlığı çalışmaları ile kişilerin kendi potansiyelleri ve güçlü yönlerini fark edip kendi değerlerini oluşturma çabalarında onlara destek vereceğiz.

Bugün değer üretmek, değerleme ve değerimizi yönetmek en önemli konumuz. işte bu amaçla KÖK Kariyer, kariyer yolcularına yepyeni bir çözüm olma amacındadır.

KÖK KARİYER MODELİ NEDİR?

Kök Kariyer Modeli, kendini tanıyıp, güçlü yönlerini keşfedeceğin, bu alandaki yetkin bir danışmanlık ekibi ile alanını belirledikten sonra alanını daraltıp hedef ve hedeflerini oluşturmana katkı sağlayan bir yöntemdir. Belirlenen hedef doğrultusunda kariyer yol haritasını oluşturup yola çıkacağın ve bu yolculukta seni yalnız bırakmayan bir kariyer danışmanlık programıdır.

FAYDALARI NELERDİR?

Kariyer Check Up yaparak Güçlü Yön ve Konumlandırma Analizi ve Kariyer Haritası, ile kendini konumlandırır ve adım adım ne yapman gerektiğini ortaya koyar ve yol haritanı oluşturursun. KÖK Kariyer Danışmanlığı sana kariyer yolculuğunda atacağın adımlarda yol arkadaşlığı yapar ve koçluk görevini üstlenir. Yol ayrımlarında doğru yolu seçebilmen için her an yanında rehber olur.

KÖK KARİYER DANIŞMANLIĞI

Güçlü Yön tespiti ve güçlü yönlerine uygun bir konumlandırma ve konumlandırmaya uygun bir alan (lise, üniversite, bölüm, departman vb.) belirleme ve kişiliğe uygun bir şekilde alan darlaltma, kişiye özel dar alan, meslek oluşturma konularında Kök Kariyer, danışmanlık hizmeti sunar.

Hedefin mıknatıs etkisi vardır, seni kendine doğru çekere. KÖK Kariyer Danışmanlığı sürecinde sadece kendine, kişiliğine uygun doğru hedefi belirlemekle kalmaz, o hedef doğrultusunda motive olur ve harekete geçersin.  Konumunu yani durduğun yeri gösterir, hedef analizi yapar ve bu yolculukta hep yanında durur.

DAR ALAN OLUŞTURMA VE ROL MODEL MENTOR BULMA

Hangi yaş düzeyinde olursa olsun kişisel düzeyde kariyer danışmanlığı çalışmaları ile kişilerin kendi potansiyelleri ve güçlü yönlerini fark edip kendi değerlerini oluşturma çabalarında onlara destek vereceğiz.

Bugün değer üretmek, değerleme ve değerimizi yönetmek en önemli konumuz. işte bu amaçla KÖK Kariyer, kariyer yolcularına yepyeni bir çözüm olma amacındadır.

Kök Kariyer Danışmanlığı seansları alanını daraltarak kişiye özel bir dar alan oluşturmanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda o alanda bir rol model bulur ve onu kendi mentörün haline getirmen için sana rehber olur.

KİMLER YARARLANACAK

Liseliler,
Üniversiteliler,
İş hayatına yeni giriş yapanlar,
Yeni bir iş kuracaklar,
İş değişikliği yapacaklar ve
Emekliler…

Hepinizi bekliyoruz. Yepyeni bir farkındalık ve yepyeni bir bakış açısı ile kendi otobanınıza çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Bu heyecan dolu yolculukta birlikte yol almaya var mısınız?